OKENNÍ FÓLIE


Prodáváme a montujeme protisluneční, bezpečnostní, výlohové, dekorativní a privátní okenní folie, které zpříjemňují pobyt v kancelářích, provozovnách, obchodech, bytech i rodinných domech.

 
Protisluneční okenní fólie

Hlavním úkolem protisluneční fólie na okna je zabránit přehřívání interiérů budov. Zásadní význam mají protisluneční fólie na sklo v objektech vybavených klimatizací, neboť přinášejí značné energetické úspory a umožňují instalovat levnější klimatizační jednotky s nižším potřebným výkonem. Protisluneční fólie jsou vybaveny metalizovanými vrstvami, které zaručují jejich maximální výkon. Jsou vybaveny UV filtry, které zadrží 98% škodlivého UV záření, čímž zabraňují stárnutí interiéru a mají velmi kvalitní povrch odolný proti poškrábání. Díky svým vlastnostem chrání i Vaše soukromí. V neposlední řadě dodají objektům atraktivní vzhled. Jsou dodávány ve variantách pro interiér a exteriér v několika barevných variantách s různým stupněm propustnosti světla. Jsou určeny na všechny objekty, které jsou vystaveny přímému slunečnímu záření jako jsou byty, rodinné domy, kanceláře, obchody.

Interiérové protisluneční okenní fólie

Vnitřní protisluneční fólie na okna se používají na jednoduchá skla, kde je i přes instalaci v interiéru docíleno velkého protislunečního účinku.

Exteriérové protisluneční okenní fólie

Tyto fólie se instalují na izolační dvojskla z vnější strany aby se dosáhlo maximálního protislunečního účinku a zamezilo riziku prasknutí skla. Oba typy protislunečních fólií, exteriérové i interiérové jsou dodávány v několika barevných variantách (stříbrná, neutrální, bronzová atd.) a v různých tmavostech (s prostupem světla 15%, 20%, 35% atd.) 


Výlohová a vitrínové fólie

Výlohové a vitrinové fólie zabraňují prostupu UV a IR záření prosklenou plochou, mají 99% UV filtr a jsou vhodné na všechny typy skel a oken. Pokud se na sklo nainstaluje kvalitní fólie s pokovenou vrstvou a částečně zatmaveným povrchem, je blednutí zabráněno zdaleka z větší části, než-li pouze s UV ochranou. V případě vystaveného zboží je však záměrem, aby toto zboží bylo vidět i z dálky a ze všech úhlů pohledu. Je proto třeba vybrat fólii, která je v podstatě kompromisním řešením mezi účinností a zatmavením.

 

Privátní a dekorativní fólie

Privátní okenní fólie

Privátní fólie jsou určeny především na skla, kde je požadavek na zamezení průhledu a zajištění soukromí. I přesto, že jsou tyto fólie neprůhledné, zachovávají velký prostup světla a nesnižují světlost místností.

Dekorativní okenní fólie

Dekorativní fólie jsou určeny na skleněné plochy v interiérech. Jejich hlavním úkolem je vylepšení vzhledu volných skleněných ploch. Jsou to čiré fólie, na kterých jsou např. pravidelné bílé proužky, bílé kostičky atd. Jejich velkou výhodou je možnost variace jednotlivých druhů a dokonce i variace s jiným druhem fólie, např. s fólií proti-sluneční. Těmito kombinacemi můžeme docílit velmi zajímavého dekorativních efektu.